Finanční zpravodajství

Akcie / 13. srpen 2021 18:29

Makroekonomické události eurozóna: Zlepšování současné situace indexu ZEW Německa v červenci opět o dost víc, než se čekalo na 2,5 leté maximum

V červenci v Německu vůči červnu 6-měsíční očekávání ekonomické veřejnosti kleslo nečekaně silně, o dost víc, než se čekalo. Hodnocení současné situace ale opět překvapivě prudce vzrostlo na maximum od začátku roku 2019, poprvé za dva roky v kladných číslech. Index ZEW sentimentu ek. očekávání klesl na 63,3 bodů z 79,8 bodů v červnu, trh čekal jeho jen malý pokles na 75,2 bodů. Index ZEW sentimentu současné ek. situace velmi významně vzrostl na 21,9 bodů z - 9,1 bodů v červnu, trh čekal jeho méně silný růst na 5,0 bodů. Vůči červnu optimismus s výhledem k začátku roku 2022 robustně klesl, to je ale dáno jeho velmi silnou hodnotou a omezeným růstovým potenciálem a taky dynamickým zlepšováním hodnocení současné situace. Hodnocení současné situace souvisí s ústupem koronavirové pandemie v důsledku plošné očkovací kampaně a otevíráním ekonomiky. Ekonomická slabost je způsobena pandemií obávaného nového koronaviru Prudkého akutního respiračního syndromu koronavirus 2 SARS-CoV-2 způsobujícího koronavirové onemocnění 2019 COVID-19 a zejména opatřeními limitujícími pandemii v podobě omezení ekonomické aktivity a zavření ekonomik. Na druhou stranu zvýšená očekávání a optimismus ekonomického oživení v tomto roce souvisí s nadějemi vakcinace a nových léků a omezením vlivu koronaviru a rovněž s pokračující štědrou podporou pandemií poničených ekonomik centrálními bankami a státy. Ekonomové chápou růst nadějí, že význam viru bude konečně již v roce 2021 s hromadným očkováním vymezen do pozadí. Příslibem je rovněž perspektiva pro Evropu vstřícnější politiky Spojených států amerických po tamních prezidentských a kongresových volbách.

Akcie / 13. srpen 2021 18:22

Makroekonomické události ČR: Aktivita služeb ve druhém čtvrtletí vzrostla

V České republice ve druhém čtvrtletí 2021 v reálném vyjádření tržby služeb vzrostly. Tržby mezikvartálně vzrostly 3,4 % po očištění o sezónní vliv. Meziročně tržby odvětví po očištění o kalendářní efekt vzrostly 13,8 % po poklesu 6,8 % (revize zvýšení z poklesu - 7,9 %) v předchozím čtvrtletí. Zpráva možná je příznivější než se čekalo vzhledem k tomu, že bleskový odhad vývoje hrubého domácího produktu druhého čtvrtletí zklamal zprávou sotva minimálního růstu ekonomiky. Ekonomika podle něj zůstávala v útlumu déle až do léta, přestože její dílčí otevírání kvůli plošné očkovací kampani a s ní souvisejícím ústupem koronavirové pandemie ve druhé části druhého čtvrtletí probíhalo. Druhé pololetí 2021 by mělo přinést významnější oživení vzhledem k tomu, že od května vláda na pozadí masového očkování a ústupu pandemie rozvolňuje aktivity i službám. Pravé plné a trvalejší oživení služeb by mělo odstartovat od druhého pololetí 2021 s očkovací kampaní, ústupem koronaviru, oživením celé ekonomiky s trvající podporou silně expanzivní monetární a fiskální politiky.

Akcie / 13. srpen 2021 18:18

Očekávané makroekonomické a finanční události týdne 16. - 20.8. USA: Srpnové indexy ek. aktivity Fedu NY a Philadelphia a červencové maloobchodní tržby a nová výstavba mají zůstat robustní, vystoupení Powella, zápis Fedu příblíží redukci ultraexpanze

Index ekonomické aktivity Federální rezervní banky New Yorku (8 2021, 16.8.), maloobchodní tržby (7 2021, 17.8.), vystoupení guvernéra centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému Jerome Powella (17.8.), zahájení a povolení staveb domů (7 2021, 18.8.), zápis centrální banky Spojených států amerických Federálního rezervního systému zasedání monetární politiky včetně úrokových sazeb a kvantitativního uvolňování 27. - 28.7. (18.8.) a index ekonomické aktivity Federální rezervní banky Philadelphie (8 2021, 19.8.) jsou hlavní makroekonomické a finanční události týdne 16. - 20.8. USA. Regionální ekonomická aktivita by se i v srpnu měla pohybovat v solidních až silných růstových proporcích. Prudký růst spotřeby domácností z prvního čtvrtletí ve druhém kvartálu odezněl. Nová výstavba nadále roste solidním tempem. Fed na posledním červencovém zasedání monetární politiky přiznal pokrok ekonomiky a tím i k redukci jeho ultraexpanzivní monetární politiky.

Akcie / 13. srpen 2021 18:17

Akciový trh USA: S&P 500, DJIA nastavily svá nová historicky rekordní maxima, oživení ekonomiky pokračuje

Hlavní akciové indexy Spojených států amerických Dow Jones Industrial Average a S&P 500 ve čtvrtek třetí den v řadě vyskočily na svá historicky rekordní zavírací maxima. Trh vedly výše akcie velkých technologických firem. Investory zahřála týdenní zpráva trhu práce potvrzující stabilní oživení ekonomiky USA.

Akcie / 12. srpen 2021 22:07

Makroekonomické události USA: Produkční inflace (PPI) v červenci opět o dost silnější, než se čekalo

Ve Spojených státech amerických v červenci růst indexu cen producentů (PPI) byl opět o dost silnější, než se čekalo. V meziročním vyjádření se produkční inflace vyhoupla na maximum od listopadu 2010. Zápis by sahal ještě více do historie nebýt toho, že právě v tom měsíci statistika začala být sledována. V červenci silný meziměsíční růst produkčních cen potáhly ze 3/4 služby. Trendy silného růstu inflace jsou patrné prakticky celý tento rok. Inflační tlaky se již plně přesouvají do spotřebitelské inflace. Inflace na firemní úrovni i spotřebitelské úrovni již značně překračuje cíl americké centrální banky, Federálního rezervního systému 2,0 %. Inflace je do značné míry tažena specifickými a jednorázovými jevy, tak jak predikuje centrální banka USA, Federální rezervní systém. Proto Fed zahájí redukci ultraexpanzivní monetární politiku v souvislosti s předpokládaným oživováním trhu práce až ve druhém pololetí a to “pouze omezováním” kvantitativního uvolňování. Úrokové sazby mohou zůstat u nuly déle. Meziměsíčně index silně vzrostl druhý měsíc v řadě 1,0 %, značně víc, než čekal trh, který předpokládal jeho růst jen 0,6 %. Podobně index PPI bez cen potravin a energií vzrostl stejně jako v červnu robustně 1,0 %, o dost víc, než čekal trh, který počítal s růstem jen 0,5 %. Meziroční růst indexu PPI se rapidně zvýšil znatelně víc než čekal trh na maximum od listopadu 2010 7,8 % z červnových 7,3 %, trh čekal jeho stagnaci na 7,3 %. Růst indexu PPI bez cen potravin a energií vzrostl dravě na 6,2 % z červnových 5,6 %, trh čekal jeho stagnaci na 5,6 %. Inflace během koronavirového šoku, který ji značně stlačil na produkční i spotřebitelské úrovni byla značně pod cílem centrální banky Spojených států amerických 2,0 %, na produkční i spotřebitelské úrovni ale od začátku roku naplnila signály růstu inflačních tlaků a očekávání a během kvartálu přeskočila zmíněný cíl. Data potvrzují růst inflačních tlaků a normalizaci cenových podmínek dle přání Fedu.

Akcie / 12. srpen 2021 22:04

Makroekonomické události eurozóna: Index ZEW sentimentu očekávání v srpnu nečekaně prudce klesl, zůstává robustní, značný růst hodnocení současné situace pokračuje, mírně za očekáváním

V srpnu v Německu vůči červenci 6-měsíční očekávání ekonomické veřejnosti nečekaně ostře kleslo. Hodnocení současné situace ale opět značně vzrostlo a vykazuje celkově opatrně zlepšené hladiny. Index ZEW sentimentu ek. očekávání klesl na 40,4 bodů z 63,3 bodů v červenci, trh čekal jeho mnohem menší pokles na 56,7 bodů. Index ZEW sentimentu současné ek. situace opět významně vzrostl na 29,3 bodů z 21,9 bodů v červenci, trh čekal jeho o něco silnější růst na 30,0 bodů. Vůči červenci optimismus s výhledem k začátku roku 2022 prudce klesl, to je dáno jednak dravým posilováním hodnocení současné situace, podle institutu ZEW ale jde rovněž o obavu z možné 4. koronavirové vlny a rovněž ze zpomalení ekonomického růstu hlavního obchodního partnera Německa Čínské lidové republiky. Hodnocení současné situace souvisí s ústupem koronavirové pandemie a otevíráním ekonomik. Ekonomická slabost je způsobena pandemií obávaného nového koronaviru Prudkého akutního respiračního syndromu koronavirus 2 SARS-CoV-2 způsobujícího koronavirové onemocnění 2019 COVID-19 a zejména opatřeními limitujícími pandemii v podobě omezení ekonomické aktivity a zavření ekonomik. Na druhou stranu zvýšená očekávání a optimismus ekonomického oživení v tomto roce souvisí s nadějemi vakcinace a nových léků a omezením vlivu koronaviru a rovněž s pokračující štědrou podporou pandemií poničených ekonomik centrálními bankami a státy. Ekonomové chápou růst nadějí, že význam viru bude konečně již v roce 2021 s hromadným očkováním vymezen do pozadí. Příslibem je rovněž perspektiva pro Evropu vstřícnější politiky Spojených států amerických po tamních prezidentských a kongresových volbách.

Akcie / 12. srpen 2021 22:03

Akciový trh USA: Zpomalující růst inflace pozvedl DJIA, S&P 500 k svým historicky rekordním maximům

Hlavní akciové indexy Spojených států amerických Dow Jones Industrial Average a S&P 500 ve středu zavíraly na svých historicky rekordních úrovních. Data ukázala, že silný růst inflace USA tohoto roku by mohl kulminovat. Akcie firem sektorů spojených s ekonomickým růstem posilovaly v patách za přijetím velkého návrhu zákona investic infrastruktury 1 bil. USD dohodnutého oběma hlavní stranami, demokraty a republikány, horní komorou Kongresu Senátem.

Akcie / 11. srpen 2021 22:53

Makroekonomické události USA: Spotřebitelská inflace (CPI) v červenci blízko očekávání stále silná

V červenci ve Spojených státech amerických inflace vykázala známky stabilizace, i když u vysokých úrovních, blízko očekávání trhu. Štafetu silnějšího růstu cen ojetých osobních a nákladních automobilů předchozích měsíců v červenci převzaly ceny nových automobilů, bydlení, potravin a energií. Inflace včetně své jádrové úrovně bez cen potravin a energií tak již značně přesahují hladinu 2 % cíle centrální banky USA Federálního rezervního systému. Index spotřebitelských cen CPI meziměsíčně vzrostl dle očekávání trhu 0,5 % po růstu 0,9 % v červnu. Jeho meziroční růst stagnoval na červnových 5,4 % ač měl dle trhu klesnout na 5,3 %. Index spotřebitelských cen CPI bez cen potravin a energií meziměsíčně vzrostl o něco slaběji než čekal trh, 0,3 % po jeho růstu 0,9 % v červnu, trh čekal jeho zvýšení 0,4 %. Na meziroční úrovni jeho růst klesl v souladu s očekáváním trhu na 4,3 % z 4,5 % v červnu. Americká centrální banka, Federální rezervní systém, čeká, že inflace během tohoto roku nadprůměrně vzroste kvůli zdražování ropy a náběhu produkčních kapacit napjatých s oživením poptávky s otevřením ekonomiky po dlouhé koronavirové pandemii, která ustoupila teprve s masivní vakcinační kampaní. Vzestup inflace ale bude dle Fedu dočasný, proto případný útlum své ultraexpanzivní monetární politiky, nejprve v podobě redukce kvantitativního uvolňování chce centrovat hlavně podle oživování trhu práce. K tomu by mělo dojít během druhé pololetí. Horizont zvyšování úrokových sazeb je značně nejistý. Přesto po těchto datech roste očekávání, že monetární expanzi bude třeba přitlumit dříve, než později.

Akcie / 11. srpen 2021 22:51

Makroekonomické události USA: Spotřebitelská inflace (CPI) v červnu vzrostla značně víc, než se čekalo

V červnu ve Spojených státech amerických inflace vzrostla opět značně silněji, než se čekalo hlavně kvůli silnému růstu cen ojetých osobních a nákladních automobilů, ovšem i jiné ceny rostly robustněji. Inflace včetně své jádrové úrovně bez cen potravin a energií tak již značně přesahují hladinu 2 % cíle centrální banky USA Federálního rezervního systému. Index spotřebitelských cen CPI meziměsíčně vzrostl nečekaně silně 0,9 % po růstu 0,6 % v květnu, trh čekal jeho zvýšení jen 0,5 %. Jeho meziroční růst rovněž o dost překonal očekávání vyskočil na silných 5,4 % z květnových 5,0 %, trh čekal snížení cenového růstu na 4,9 %. Index spotřebitelských cen CPI bez cen potravin a energií meziměsíčně vzrostl rovněž o dost silněji než čekal trh, 0,9 % po jeho růstu 0,7 % v květnu, trh čekal jeho zvýšení jen 0,4 %. Na meziroční úrovni jeho růst posílil rovněž mnohem víc vůči očekávání na robustních 4,5 %  z květnových 3,8 %, trh čekal jeho posílení jen na 4,0 %. Americká centrální banka, Federální rezervní systém, čeká, že inflace během tohoto roku nadprůměrně vzroste kvůli zdražování ropy a náběhu produkčních kapacit napjatých s oživením poptávky s otevřením ekonomiky po dlouhé koronavirové pandemii, která ustoupila teprve s masivní vakcinační kampaní. Vzestup inflace ale bude dle Fedu dočasný, proto případný útlum své ultraexpanzivní monetární politiky, nejprve v podobě redukce kvantitativního uvolňování chce centrovat hlavně podle oživování trhu práce. K tomu by mělo dojít během druhé pololetí. Horizont zvyšování úrokových sazeb je značně nejistý. Přesto po těchto datech roste očekávání, že monetární expanzi bude třeba přitlumit dříve, než později.

Akcie / 11. srpen 2021 22:49

Makroekonomické události USA: Senát schválil investice infrastruktury 1 bil. USD

Horní komora Kongresu Senát schválila investice infrastruktury 1 bil. USD. Pro návrh hlasovala i část opozičních republikánů, což byl i záměr administrativy prezidenta Joe Bidena. Výsledný schválený návrh zákona byl přijat poměrem 69 - 30, když pro návrh zvedlo ruku i 19 opozičních republikánů. Schvalování návrhu Kongresem se ale protáhne do podzimu, protože kongresmani návrh propojí se schvalováním návrhu zákona  dalších priorit Bidenovy administrativy, tj, změna klimatu, jednotný systém předškolního péče a vzdělávání a dostupného bydlení za 3,5 bil. USD.

Akcie / 11. srpen 2021 22:48

Akciový trh USA: DJIA, S&P 500 zavřely na svých historicky rekordních maximech, legislativu infrastruktury USA prošel Senátem

Wall Street v úterý vzrostl. Oba hlavní akciové indexy Spojených států amerických, Dow Jones Industrial Average a S&P 500 zavíraly na svých historicky rekordních maximech. Akcie hodnoty citlivé na ekonomiku posilovaly s přijetím balíčku infrastruktury USA 1 bil. USD dohodnutého demokraty i republikány horní komorou Kongresu, Senátem.

Akcie / 10. srpen 2021 18:20

Makroekonomické události ČR: Inflace (CPI) v červenci vzrostla o dost víc, než se čekalo

Inflace měřená indexem spotřebitelských cen CPI v České republice v červenci vzrostla o dost víc, než se čekalo, značně nad horní limit tolerančního pásma České národní banky 1 - 3 % jejího inflačního cíle 2 %. Index CPI meziměsíčně vzrostl 1,0 % po růstu 0,5 % v červnu, trh čekal jeho růst jen 0,5 %. Meziroční růst spotřebitelských cen vyskočil na 3,4 % z 2,8 % červnu, trh čekal jeho zvýšení jen na 2,9 %. Inflace v květnu v meziměsíčním i meziročním srovnání překvapivě silně vzrostla, když na jejím meziročním poklesu se nejvíc podílel obrat menšího poklesu cen potravin do jejich drobného růstu a rovněž zesílení růstu cen kategorie Bydlení, voda, energie a paliva. Inflační obraz ekonomiky se příliš nemění, i přes otevírání ekonomiky v meziročním pohledu inflační jádro zůstává klidné, když inflaci nafukuje z více než 1/3 růst cen benzínu kvůli růstu cen ropy/energií/benzínu a růst cen alkoholických nápojů a tabákového zboží (bez těchto položek se meziroční inflace pohybuje jen kolem 2,2 %). Přesto je znát, že otevírání ekonomiky vede k zesílení růstu cen zejména v sektorech, jejichž aktivita byla koronavirovou pandemií silně potlačena (oděvy, dále bytové zařízení, vybavení domácnosti, opravy a taky stravování a ubytování). Inflace je v posledních kvartálech nadprůměrná resp. nad cílem České národní banky 2 % dominantně kvůli pokračujícímu silnému tahu oddílu alkoholických nápojů a tabáku a kvůli silnému růstu cen energií resp. dopravy. ČNB podle nové srpnové prognózy čeká, že ve druhém pololetí 2021 inflace vystoupá značně nad horní limit jejího tolerančního pásma 3 % až k 4 %, o procentní bod víc, než čekala v předchozí květnové prognóze a k cíli 2 % by se měla vracet teprve v roce 2022, tedy později, než banka dříve čekala. I když ve druhém pololetí inflace ještě může s otevíráním hospodářství, silnou poptávkou a jejím převisem nad nabídkou dočasně posílit, ve skutečnosti není problémem a většiny Čechů se příliš týkat nebude. ČNB zatím může být vzhledem k plnění inflačního cíle s daty i s inflační projekcí dalších kvartálů kolem cíle spokojena, když předpokládaná perioda zvýšené inflace by měla být omezená. Kvůli koronavirové pandemii ČNB držela úrokové sazby u nuly a zahájila jejich zvyšování od léta 2021 s vakcinací obyvatelstva, se snížením významu koronaviru a s otevíráním ekonomiky a jejím oživením a též s tím souvisejícími inflačními tlaky. Ačkoliv inflace patří k hlavním cílům banky, ta musí hlídat inflační stabilitu a dílem i vývoj ekonomiky s velkými riziky koronavirového šoku. ČNB pro další kvartály naznačuje zvyšování úrokových sazeb i kvůli “zvýšené” inflaci, racionálnějším důvodem zdražení peněz ale spíše mohou být rizika finanční stability.

Akcie / 10. srpen 2021 18:16

Politika USA: Rodiny obětí útoků 11.9. žádají Bidena, aby nechodil na memoriál, pokud nezveřejní dokumenty vyšetřování

Rodiny obětí útoků 11.9. žádají prezidenta Spojených států amerických Joe Bidena, aby nechodil na memoriál, pokud nezveřejní dokumenty vyšetřování, o kterých tvrdí, že ukáží podporu vůdců Saúdské Arábie teroristickým útokům, které zabily téměř 3 000 lidí. Vláda USA sdělila, že soubory příslušné k teroristickým útokům 11. září přezkoumá. Téma se úzce dotýká vztahů USA s klíčovým blízkovýchodním partnerem Saúdskou Arábií a jejich vyšších zájmů.

Akcie / 10. srpen 2021 18:14

Makroekonomické události ČR: Inflace (CPI) v červnu mírně překonala očekávání

Inflace měřená indexem spotřebitelských cen CPI v České republice v červnu mírně překonala očekávání. Zůstává lehce pod horním limitem tolerančního pásma České národní banky 1 - 3 % jejího inflačního cíle 2 %. Inflační jádro zůstává slabé. Index CPI meziměsíčně vzrostl 0,5 % po růstu 0,2 % v květnu, trh čekal jeho růst jen 0,4 %. Meziroční růst spotřebitelských cen klesl na 2,8 % z 2,9 % v květnu, trh čekal jeho lehce větší pokles na 2,7 %. Inflace v červnu v meziměsíčním i meziročním srovnání drobně překonala očekávání, když na jejím meziročním poklesu se nejvíc podílelo snížení růstu cen nealkoholických nápojů a tabákových produktů. Inflační obraz ekonomiky se příliš nemění, i přes otevírání ekonomiky v meziročním pohledu inflační jádro zůstává klidné, když inflaci nafukuje z větší poloviny růst cen dopravy hlavně kvůli růstu cen ropy/energií/benzínu a růst cen alkoholických nápojů a tabákového zboží (bez těchto položek se meziroční inflace pohybuje jen kolem 1,0 %). Inflace je v posledních měsících nadprůměrná resp. nad cílem České národní banky 2 % dominantně kvůli pokračujícímu silnému tahu oddílu alkoholických nápojů a tabáku a v posledních měsících kvůli silnému růstu cen energií resp. dopravy. ČNB čeká, že příští rok se inflace vrátí k inflačnímu cíli banky 2 %. I když ve druhém pololetí inflace ještě může s otevíráním hospodářství, silnou poptávkou a jejím převisem nad nabídkou dočasně posílit, ve skutečnosti není problémem a většiny Čechů se týkat nebude. ČNB zatím může být vzhledem k plnění inflačního cíle s daty i s inflační projekcí dalších kvartálů kolem cíle spokojena. Kvůli koronavirové pandemii ČNB držela úrokové sazby u nuly a jejich zvyšování zahájila od léta 2021 s vakcinací obyvatelstva, se snížením významu koronaviru a s otevíráním ekonomiky a jejím oživením a též s tím souvisejícími inflačními tlaky. Ačkoliv inflace patří k hlavním cílům banky, ta musí hlídat inflační stabilitu a dílem i vývoj ekonomiky s velkými riziky koronavirového šoku. ČNB ve druhém pololetí naznačuje zvyšování úrokových sazeb i kvůli “zvýšené” inflaci, racionálnějším důvodem zdražení peněz ale spíše mohou být rizika finanční stability.

Akcie / 10. srpen 2021 18:13

Akciový trh USA: S&P 500 ze svého historicky rekordního maxima drobně oslabil s poklesem akcií sektoru energie

Hlavní akciový index Spojených států amerických S&P 500 v pondělí lehce klesl. Obavy poptávky paliv během oživující koronavirové pandemie oslabily akcie firem sektoru energie. Rostoucí výnosy státních dluhopisů USA ale pozvedly akcie společností sektoru finance, což hlavní akciový index Wall Streetu udrželo blízko jeho historicky rekordních úrovní.

Akcie / 9. srpen 2021 22:43

Životní prostředí: Ohlušující temná zpráva OSN ke klimatické změně

Mezivládní komise klimatické změny Organizace spojených národů sdělila světu, že globální oteplování je nebezpečně blízko bodu, kdy nebude pod kontrolou. Podle komise jsou objemy skleníkových plynů v atmosféře tak velké, že budou garantovat porušení klimatu desetileté ne-li staletí. Jinými slovy smrtelné vlny veder, gigantické hurikány a jiné extrémy počasí, které se již dějí se stanou mohutnějšími. Podle zprávy globální oteplení může kritické úrovně dosáhnout již během příštích 20 let, pokud nedojde k okamžité, rapidní a globální akci redukce emisí škodlivin. Ta ani sliby její realizace zatím nestačí.

Akcie / 9. srpen 2021 22:41

Makroekonomické události ČR: Nezaměstnanost (dle MPSV) v červenci meziměsíčně stagnovala, trh čekal její drobný růst

Míra nezaměstnanosti České republiky podle Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) v červenci stagnovala, trh čekal její drobný růst. Trh práce Česka celkově kvůli koronavirové pandemii vykazuje kulminaci slábnoucího trendu, současně ale zůstává relativně silný. Míra nezaměstnanosti stagnovala na červnových 3,7 %, trh čekal její růst na 3,8 %. Počet pracovních míst nabízených jen Úřadem práce ČR 358 152 pracovních míst, což vůči 272 178 uchazečům práce evidovanými Úřadem práce ČR znamená jen přibližně 0,8 uchazeče na pracovní místo. Ve skutečnosti je však nabídka pracovních míst daleko větší. Taky proto přestože trh práce během pandemie zeslábl, jeho pokles byl jen mírný. Trh práce tak zůstává silný na pozadí silné nabídky pracovních míst jednak kvůli ekonomickému oživení kvůli plošné očkovací kampaní ve spojení s otevíráním hospodářství a dále kvůli podpoře státu a centrální banky firmám a domácnostem.

Akcie / 9. srpen 2021 22:40

Akciový trh USA: S&P 500, DJIA zavřely na svých historicky rekordních maximech, silná data zaměstnanosti podpořila cyklické akcie

Hlavní akciové indexy Spojených států amerických S&P 500 a Dow Jones Industrial Average v pátek zavíraly na svých historicky rekordních maximech po nad očekávání silné červencové zprávě zaměstnanosti USA. Investoři se zbavovali obav koronavirové varianty delta postihující ekonomické oživení.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby

SFG Investment

Finin group s.r.o. je součástí skupiny SFG holding a.s., proto budete přesměrování na nové webové stránky.

Přejít na nový web