Finanční zpravodajství

Akcie / 16. srpen 2019 20:03

Makroekonomické události USA: Index ekonomické aktivity Fedu Philadelphia v srpnu klesl mnohem méně, než se čekalo

Index ek. aktivity Fed Philadelphia v srpnu citelně klesl, po jeho prudkém červencovém růstu na 16,8 z 21,8 v červenci. Trh ale čekal jeho větší pokles na 9,5. Růst ek. aktivity dle průmyslových firem regionu tak v srpnu po silném červencovém zesílení sice oslabil, ale značně méně, než čekal trh a zůstal solidní.

Akcie / 16. srpen 2019 19:59

Makroekonomické události USA: Maloobchodní tržby v červenci nečekaně značně zesílily svůj robustní růst

V červenci v USA meziměsíčně maloobchodní tržby a tržby stravovacích služeb vzrostly 0,7 %, trh čekal jejich růst 0,3 %. Maloobchodní tržby a stravovacích služeb bez prodeje automobilů a jejich částí vzrostly 1,0 %, trh čekal jejich růst 0,4 %. Maloobchodní tržby a stravovacích služeb bez prodeje automobilů a jejich částí a prodejů benzínových čerpadel vzrostly 0,9 %, trh čekal jejich růst 0,5 %. Maloobchodní tržby tak v červenci nečekaně značně zesílily svůj robustní růst.

Akcie / 16. srpen 2019 19:58

Makroekonomické události USA: Růst produktivity práce v prvním čtvrtletí vzrostl značně víc, než se čekalo, růst mezd a jednotkových pracovních nákladů v prvním pololetí nečekaně prudce vzrostl

Ve Spojených státech amerických ve druhém čtvrtletí produktivita práce vzrostla 2,3 %, trh čekal její růst jen 1,4 % po růstu 3,5 % v prvním čtvrtletí. Jednotkové pracovní náklady vzrostly 2,4 %, trh čekal jejich zvýšení jen 2,0 %. Růst jednotkových pracovních nákladů hlavně kvůli nečekaně prudkému růstu mezd ovšem ve skutečnosti očekávání výrazně překonal a to díky revizi v podobě prudkého navýšení jejich růstu. Růst jednotkových pracovních nákladů byl v prvním čtvrtletí revizí zvýšen na 5,5 % z poklesu 1,6 %!

Akcie / 16. srpen 2019 19:36

Akciový trh USA: Indexy S&P 500 a Dow Jones Industrial Average vzrostly, příznivá makroekonomická data snížila obavy recese

Hlavní akciové indexy Spojených států amerických S&P 500 a Dow Jones Industrial Average ve čtvrtek vzrostly. Příznivá data červencových maloobchidních tržeb a produktivity práce druhého kvartálu snížily obavy hospodářské recese i přes pokračující vařící vleklý neklid nejistot obav nebezpečí mezinárodního obchodu včetně protekcionismu v podobě obchodních a celních válek USA se svými hlavními obchodními partnery, Čínskou lidovou republikou, Evropskou unií, Mexikem apod., které přikládají k hrozícícím rostoucím signálům slábnutí růstu ekonomik globálních hospodářských center a celé světové ekonomiky.

Akcie / 16. srpen 2019 0:01

Makroekonomické události eurozóna: Růst HDP eurozóny potvrzen, velké ekonomiky eurozóny vykazují pokles růstu HDP

V eurozóně ve druhém čtvrtletí byl růst hrubého domácího produktu eurozóny byl dle očekávání potvrzen: mezikvartálně 0,2 % a 1,1 % meziročně. Detailní teritoriální data ukazují, že růst ekonomiky slábl v převážné většině zemí Evropské unie, velké ekonomiky hlavně Německa ale i Francie nevyjímaje.

Akcie / 16. srpen 2019 0:00

Makroekonomické události eurozóna: Růst německé ekonomiky dále oslabil, byť méně než se čekalo

HDP Německa ve druhém čtvrtletí mezikvartálně klesl 0,1 % dle očekávání trhu po jeho růstu 0,4 % v předchozím kvartálu. Meziroční růst ekonomiky po očištění o rozdílné ceny a rozdílný počet pracovních dnů klesl na 0,4 %, trh čekal jeho větší pokles na 0,1 % z 0,7 % v předchozím čtvrtletí. Růst HDP pokračuje ve svém slábnutí.

Akcie / 15. srpen 2019 23:58

Akciový trh USA: Dow Jones Industrial Average vykázal nejprudší denní pokles od října s obavami recese

Wall Street ve středu přešel do silných výprodejů. Obavy z hospodářské recese stiskly trh poté, co výnosová křivka státních dluhopisů Spojených států amerických přechodně vykázala inverzim poprvé za posledních 12 let. Výnosová inverze státních dluhopisů USA bývá často chápána jako signál ekonomické recese.

Akcie / 14. srpen 2019 19:44

Politika Česká republika: Prezident Zeman odmítl jmenovat Šmardu ministrem kultury, nebezpečí rozpadu vlády tak vzrostlo

Prezident České republiky Miloš Zeman odmítl jmenovat místopředsedu České strany sociálně demokratické Michala Šmardu ministrem kultury a požádal předsedu ČSSD Jana Hamáčka o jiného kandidáta na post ministra kultury. ČSSD hrozí, že pokud prezident Šmardu do čela ministerstva kultury nejmenuje, může odejít z vlády.

Akcie / 14. srpen 2019 19:40

Makroekonomické zprávy USA: Indexy CPI v červenci mírně nad očekáváním

V červenci v USA index spotřebitelských cen CPI dle očekávání trhu vzrostl 0,3 % meziměsíčně. Jeho meziroční růst vzrostl na 1,8 % z 1,6 % v červnu, trh čekal jeho menší zvýšení na 1,7 %. Index spotřebitelských cen CPI bez cen potravin a energií vzrostl 0,3 % m/m, trh čekal jeho menší růst 0,2 % m/m. Jeho meziroční růst vzrostl na půlroční maximum 2,2 % z 2,1 % v červnu, trh čekal jeho stagnaci na 2,1 %.

Akcie / 14. srpen 2019 0:01

Makroekonomické události eurozóna: Indexy ZEW v srpnu nečekaně silně propadly

V srpnu v Německu Index ZEW sentimentu ek. očekávání prudce klesl na - 44,1, minimum od prosince 2011 z - 24,5 v červenci, trh čekal jeho menší pokles na - 28,0. Index ZEW současné ek. situace silně klesl na - 13,5 z - 1,1 v červenci, trh čekal jeho menší pokles na - 5,9. Pesimistické očekávání i slabé hodnocení současné situace Německa/eurozóny dále kleslo, mnohem víc, než se čekalo.

Akcie / 14. srpen 2019 0:00

Akciový trh USA: Wall Street oslabil kvůli geopolitickým tlakům a obavám recese

Akcie Spojených států amerických v pondělí oslabily v plošném výprodeji. Kypící geopolitické tlaky vystrašily akciové investory a vedly též růst dluhopisového trhu. Mezitím vleklý neklid nejistot obav nebezpečí mezinárodního obchodu včetně protekcionismu v podobě obchodních a celních válek USA se svými hlavními obchodními partnery, Čínskou lidovou republikou, Evropskou unií, Mexikem apod. přikládá ke starostem hrozící hospodářské recese.

Akcie / 12. srpen 2019 22:53

Očekávané události USA: CPI, Produktivita práce, maloobchoní tržby, indexu Fedů New York a Philadelphia

Index CPI (7 2019, 13.8.), produktivita práce a jednotkové pracovní náklady mimo zemědělství (2Q 2019, 15.8.), maloobchodní tržby (7 2019, 15.8.), index Federální rezervní banky New York (8 2019, 15.8.) a index Federální rezervní banky Philadelphia (8 2019, 15.8.) jsou hlavní makroekonomické události týdne Spojených států amerických. Ekonomové čekají spotřebitelskou inflaci včetně její jádrové složky (bez cen potravin a energií) blízko hladiny cíle Federálního rezervního systému USA, potvrzený zesílený růst produktivity práce v tomto roce a pokračování decetního růstu mezd a dále trvající solidní růst spotřeby domácností, pokles nízkého růstu ekonomické aktivity regionu New Yorki růstu ekonomické aktivity regionu Philadelphia. Ten by ale měl zůstat solidní.

Akcie / 12. srpen 2019 22:45

Události minulého týdne: Čína měnový manipulátor, vláda Itálie se rozpadá, silný pokles průmyslové výroby Česka, ISM služeb USA klesl nečekaně silně

Spojené stáry americké označily Čínskou lidovou republiky za měnového manipulátora, což může znamenat další eskalaci obchodních válek USA a Číny. Itálie míří k rozpadu vlády a možná novým parlamentním volbám poté, co se LIga severu, strana tvořící vládní koalici s Hnutím pěti hvězd rozhodla vyjádřit vládě nedůvěru. Průmyslová výroba Česka v červnu silně klesla a potvrdila trend slábnutí aktivity průmyslu podobně jako v Německu a Evropě. Index ISM resp. aktivita služeb USA v červenci nečekaně silně klesly.

Akcie / 12. srpen 2019 22:44

Akciový trh USA: Wall Street oslabil s dalšími nesnázemi mezinárodního obchodu a vysokou volatilitou

Akcie Spojených států amerických v pátek oslabily po obnoveném neklidu nejistot obav nebezpečí mezinárodního obchodu včetně protekcionismu v podobě obchodních a celních válek USA se svými hlavními obchodními partnery, Čínskou lidovou republikou, Evropskou unií, Mexikem apod. Pokles akciového trhu uzavřel týden obchodování s velkými výkyvy a silnými obchodními objemy.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby