Finanční zpravodajství

Akcie / 22. červenec 2019 20:22

Očekávané události eurozóna: Červencové Indexy PMI eurozóny a Ifo Německa mají trochu oslabit, ECB úrokové sazby má ponechat beze změn

Indexy PMI zpracovatelského průmyslu, služeb a celé ekonomiky Francie, Německa a eurozóny (7 2019, 24.7.), Ifo (7 2019, 26.7.) a rozhodnutí Evropské centrální banky monetární politiky včetně úrokových sazeb (26.7.) jsou hlavní makroekonomické události týdne eurozóny. Předstihové indexy ekonomické aktivity mají vykázat další slábnutí. ECB své hlavní úrokové sazby změnit nemá, může však realizovat další posílení monetární expanze.

Akcie / 22. červenec 2019 20:15

Události minulého týdne: Nominace Šmardy ministra kultury potvrzena ČSSD, von der Leyenová v čele Evropské komise, ztížení tvrdého brexitu, HDP Číny, Indexy ZEW, Index Fedu Philadelphia, snížen výhled poptávky ropy

Potvrzení České strany sociálně demokratické Michala Šmardy na post ministra kultury České republiky, potvrzení Ursuly von der Leyenové Evropským parlamentem do čela Evropské komise, ztížení brerxitu bez dohody parlamentem Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, pokles růst hrubého domácího produktu Čínské lidové republiky dle očekávání, další nečekaně silné poklesy indexů ZEW Německa, nečekaně silný růst Indexu ekonomické aktivity Fedu Philadelphia a snížení výhledu světové poptávky ropy Mezinárodní agenturou energie IEA jsou hlavní události minulého týdne.

Akcie / 19. červenec 2019 18:53

Ropa: Mezinárodní agentura energie IEA opět snížila výhled poptávky

Mezinárodní agentura energie IEA ve čtvrtek oznámila, že opět snižuje svoji předpověď růstu poptávky po ropě v tomto roce kvůli slábnoucímu růstu světové ekonomiky kvůli nejistotám obav nebezpečí mezinárodního obchodu včetně protekcionismu v podobě obchodních a celních válek USA se svými hlavními obchodními partnery, Čínskou lidovou republikou, Evropskou unií, Mexikem apod. Řekl to ve čtvrtek výkonný ředitel IEA Fatih Birol.

Akcie / 19. červenec 2019 18:50

Akciový trh USA: Wall Street posílil, když Williams Fedu podpořil očekávání snížení úrokové sazby

Akcie Spojených států amerických ve čtvrtek posílily po jejich pomalejším růstu na začátku obchodování. Komentáře prezidenta Federální rezervní banky New Yorku Johna Williamse pomohly podpořit očekávání snížení cíle hlavní úrokové sazby Fedu Federal Funds Rate centrální banky USA na jejím příštím zasedání monetární politiky 30.-31.7.

Akcie / 18. červenec 2019 18:52

Události minulého týdne: Zápis Fedu a vystoupení guvernéra Fedu Powella, průmyslová výroba, obchodní bilance a maloobchodní tržby Česka

Zápis Federálního rezervního systému Spojených států amerických ze svého zasedání 18.-19.6. a vystoupení guvernéra Fedu Jeromea Powella v Kongresu potvrdilo růst pravděpodobnosti, že Fed sníží cíl své hlavní úrokové sazby Federal Funds Rate již na svém příštím zasedání 30.-31.7. V České republice, růst průmyslové výroby a přebytek obchodní bilance citelně překonaly očekávání, naopak květnové maloobchodní tržby značně zaostlay za očekáváním.

Akcie / 18. červenec 2019 17:54

Makroekonomické události USA: Zahájení a hlavně povolení staveb domů v červnu za očekáváním trhu

V červnu ve Spojených státech amerických dle anualizovaných dat, zahájení staveb rezidenčních domů kleslo na 1 253 000 z 1 265 000 v květnu, trh čekal pokles na 1 260 000. Povolení staveb rezidenčních domů silně kleslo na 1 220 000 z 1 299 000 v květnu, trh čekal naopak růst na 1 300 000. Trh domů v posledních měsících vykazuje smíšené signály.

Akcie / 18. červenec 2019 16:28

Makroekonomické události USA: Guvernér Fedu Powell vystoupením v Paříži nepřekvapil, výhled redukce úr. sazeb Fedu trvá

Guvernér Federálního rezervního systému Spojených států amerických vystoupením na konferenci v Paříži trhy nepřekvapil. K současnému resp. očekávánému ekonomickému vývoji a monetární politice pronesl podobné komentáře jako minulý týden v Kongresu USA resp. jaké se objevily k zápisu předchozího zasedání Fedu monetární politiky 18.-19.6. a nezměnil tak očekávání, že centrální banka na svém příštím zasedání monetární politiky 30.-31.7. sníží cíl své hlavní úrokové sazby Federal Funds Rate o čtvrt procentního bodu z 2,25 - 2,5 % na 2,00 - 2,25 %.

Akcie / 17. červenec 2019 17:53

Politika eurozóna: Předsedkyní Evropské komise zvolena von der Leyenová

První žena v čele Evropské komise EU v historii se jmenuje Ursula von der Leyenová. Dosavadní ministryně obrany Německa získala byla začátkem července na post nominována lídry států EU. Nově zvolený Evropský parlament pak hlasováním podle svého předsedy Davoda Sassoliho v poměru 383/327 von der Leyenovou do čela nejvyšší Evropské komise schválil.

Akcie / 17. červenec 2019 15:51

Makroekonomické události eurozóna: Indexy ZEW Německa, hlavně současné situace, v červenci klesly opět víc, než se čekalo

V červenci v Německu Index ZEW sentimentu ek. očekávání klesl na - 24,5 z - 21,1 v červnu, trh čekal jeho menší pokles na - 22,0. Index ZEW současné ek. situace silně klesl na - 1,1 z 7,8 v červnu, trh čekal jeho menší pokles na 5,0. Pesimistické očekávání Německa/eurozóny dále oslabilo víc, než se čekalo, hodnocení současné situace se nečekaně silně ponořilo do slabosti.

Akcie / 16. červenec 2019 20:10

Politika Česká republika: ČSSD potvrdila nominaci Šmardy ministra kultury

Předsednictvo České strany sociálně demokratické potvrdilo, že Michal Šmarda je kandidátem strany na post ministra kultury. Ten má být po dohodě stran a prezidenta uvolněn dosavadním ministrem ČSSD.V opačném případě, pokud jeho kandidaturu bude prezident Miloš Zeman nadále blokovat, ministři ČSSD podají na pokyn jejího předsedy Jana Hamáčka. Michal Šmarda řekl, že předpokládá, že pokud nebude 1.8. situace vedení ministerstva vyřešena, Hamáček ministry k demisi vyzve. Někteří politologové nicméně uvažují, že ČSSD s případnými průtahy prezidenta nového ministra jmenovat může na své rozhodnutí vyčkávat i měsíce až do podzimu.

Akcie / 16. červenec 2019 19:53

Makroekonomické události USA: Index ekonomické aktivity Fedu New Yorku v červenci vzrostl o něco víc, než se čekalo

Index ekonomické aktivity Federální rezervní banky New Yorku dle průmyslových firem v červenci vzrostl na 4,3 z - 8,6 v červnu, trh čekal jeho menší růst na 2,0. Po červnovém propadu solidního růstu ekonomické aktivity z května do menšího poklesu se tak dle regionálních průmyslníků v červenci ekonomická aktivita vyhoupla opět do menšího růstu, trh čekal tento obrat ale o něco menší růst ekonomické aktivity.

Akcie / 16. červenec 2019 18:19

Akciový trh USA: S&P 500 končil k pondělí stagnací, výsledky Citigroup oslabily banky, Nasdaq Composite na novém rekordu

Hlavní akciový index Spojených států amerických S&P 500 v pondělí vůči závěru pátku minulého týdne končil jen s malou změnou. Předtím během obchodní seance osciloval mezi ziskovým a ztrátovým teritoriem poté, co Citigroup otevřela firemní výsledkovou sezónu USA druhého čtvrtletí smíšenou kvartální zprávou.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby