Indexy Fedů NY a Philadelphia, maloobchodní tržby, nová výstavba domů (výhled událostí týdne USA)

15. 4. 2019 14:29
Dubnové indexy ek. aktivity průmyslových firem Federálních rezervních bank New Yorku a Philadelphia (15.4. 14.30 SEČ resp. 18.4.), březnové Maloobchodní tržby (18.4.) a Zahájení/povolení staveb domů (19.4.) jsou data Spojených států amerických týdne.

Index ekonomické aktivity průmyslových firem Federálních rezervní banky New Yorku (4 2019, 15.4. 14.30 SEČ): Trh čeká posílení indexu a tím i vzestup růstu ekonomické aktivity pohledem průmyslových firem regionu New Yorku. Ten by ale zůstal slabý.

Index ekonomické aktivity průmyslových firem Federálních rezervní banky Philadelphia (4 2019, 18.8): Trh čeká oslabení indexu a tím i pokles růstu ekonomické aktivity pohledem průmyslových firem regionu New Yorku. Ten by ale zůstal solidní.

Maloobchodní tržby (3 2019, 18.4.): Maloobchodní tržby v prvním čtvrtletí rostou pomaleji a proto s ním i růst ekonomiky. Růst spotřeby domácností je stále tažen silným trhem práce a stabilním normálovým růstem mezd.

Zahájení/Povolení staveb domů (3 2019, 19.4.): Solidní růst Záhájení staveb domů a obecně trhu domů jako takového se v posledních kvartálech zbrzdil a spíše přešel do stagnace. Trh domů nicméně zůstává solidní.

Trh domů poslední měsíce poskytuje smíšená data. Např. prodeje nových domů zůstávají relativně silné na pozadí silného trhu práce, expandující ekonomiky a robustního spotřebitelského sentimentu. Jiná data trhu domů tak silná nejsou (např. prodeje starších/existujících domů) kvůli vyšším hypotečním úrokovým sazbám a vysokým cenám nemovitostí.

Očekávaný dopad událostí na trhy: Regionální data ekonomické resp. průmyslové aktivity, maloobchodních tržeb a trhu práce jsou poslední dobou smíšené, ale obecně sice snížené vůči minulému roku, ale stále solidní a proto dobrá pro dolar a akcie, méně již pro zlato a dluhopisy.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Zpět