Akcie

Akciový trh USA: Akcie “otevření” dávají silnou oporu S&P 500, DJIA, technologické akcie zaostávají

Úterý 4. květen 2021 22:25

Hlavní akciové indexy Spojených států amerických S&P 500 a Dow Jones Industrial Average v pondělí končily výše během plošně optimistické firemní výsledkové sezóny prvního čtvrtletí. Hlavní akciový index USA Nasdaq Composite se dostal pod tlak poklesů některých ambiciózních růstových akcií s tím jak pokračovala rotace do akcií firem cyklu a “otevření ekonomiky”.

V pondělí hlavní akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) vzrostl 0,27 % na 4 193 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) vzrostl 0,7 % na 34 113 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) oslabil 0,48 % na 13 895 bodů.

Se zvýšenou volatilitou trhu po listopadových prezidentských a kongresových volbách se na burzách USA obrat trhu ustálil v silných objemových otáčkách, přesto pokračující růst cen akcií se v posledních týdnech projevuje poklesem volatility i zobchodovaných akciových objemů. Pondělní objem 10,29 mld. zobchodovaných akcií burz USA překonal denní průměr plné denní obchodní seance posledních 20 obchodních dnů 9,86 mld. zobchodovaných akcií.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby