Akcie

Akciový trh USA: Akcie posílily, investoři sledují podporu ekonomiky, pandemii a firemní výsledky

Úterý 28. červenec 2020 17:02

Hlavní akciové indexy Wall Streetu v pondělí zavřely se ziskem s tím, jak investoři vkládali důvěru do akcií některých nejvýznamnějších firem trhu před výsledkovými zprávami. Zvažovali rovněž pokrok snah podpory ekonomice vlády USA a taky růst případů nemoci COVID-19 v USA.

V pondělí akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) posílil 0,74 % na 3 239 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) posílil 0,43 % na 26 585 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) připsal 1,67 % na 10 536 bodů.  

V pondělí se podobně jako v minulých dnech na burzách USA zobchodovaly stále velmi silné objemy, 9,69 mld. akcií, nicméně méně, než kolik se zobchodovalo v posledních 20 obchodních dnech v denním průměru plné obchodní seance, tj. 10,6 mld. akcií. To souvisí s uklidněním jarní paniky a akciových výprodejů v souvislosti s koronavirovým šokem spojeným s robustním růstem akciových burz, svoji stopu zanechává i letní prázdninová nižší aktivita akciového trhu kvůli sezónnímu růstu dovolených obchodníků i investorů.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby