Akcie

Akciový trh USA: Apple a Amazon řídily růst Wall Streetu

Úterý 13. říjen 2020 17:59

Wall Street v pondělí končil prudce výš nasycen očekáváními koronavirového podpůrného programu státu ekonomice a růstem cen akcií producenta iPhonů Apple, online maloobchodního giganta Amazon.com a dalších technologických firem před kvartální firemní výsledkovou sezónou.

V pondělí akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) získal 1,64 % na 3 534 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) vzrostl 0,88 % na 28 838 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) připsal 2,56 % na 11 876 bodů.

V pondělí na burzách USA se obrat trhu 8,2 mld. zobchodovaných akcií  po silných objemech spojených se zářijovou korekcí trhu a s tradiční kvartální expirací opcí a futures kontraktů akcií a jejich indexů vrátil do sfér k svému dlouhodobějšímu nadprůměru. Je to taky méně, než kolik se zobchodovalo v posledních 20 obchodních dnech v denním průměru plné obchodní seance, tj. 9,7 mld. akcií. Zklidnění letního průměru z dlouhodobě silných na nadprůměrné úrovně souviselo s uklidněním jarní paniky a akciových výprodejů v souvislosti s koronavirovým šokem spojeným s robustním růstem akciových burz a s oscilací hlavních akciových indexů blízko svých rekordních maxim, svoji stopu zanechávalo i letní prázdninová nižší aktivita akciového trhu kvůli sezónnímu růstu dovolených obchodníků i investorů.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby