Akcie

Akciový trh USA: DJIA posílil, ale Wall Street ztratil druhý týden v řadě s oslabením technologií

Pondělí 14. září 2020 20:49

Hlavní akciový index Spojených států amerických Nasdaq Composite v pátek oslabil a hlavní akciový index USA S&P 500 vůči čtvrtečnímu závěru na konci dne nevykázal větší změny. Úvodní zisky akcií firem technologického sektoru a růstových firem ochably. Všechny tři hlavní akciové indexy USA, tedy včetně Dow Jones Industrial Average podruhé v řadě v týdenním srovnání ztratily.

V pátek akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) získal 0,05 % na 3 341 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) vzrostl 0,48 % na 27 666 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) odepsal 0,6 % na 10 854 bodů.

V týdenním srovnání indexy S&P 500, Dow Jones Industrial Average a Nasdaq Composite klesly 1,66 %, 2,51 % resp. 4,06 %. 

V pátek na burzách USA se ochlazení prudké korekce předchozího raketového růstu akciového trhu promítlo zobchodováním výrazně méně silných objemů, než v předchozích dnech resp. než v jarním pádu akciového trhu v důsledku koronavirového šoku, 8,91 mld. akcií. Zklidnění letního průměru z dlouhodobě silných na nadprůměrné úrovně souviselo s uklidněním jarní paniky a akciových výprodejů v souvislosti s koronavirovým šokem spojeným s robustním růstem akciových burz a s oscilací hlavních akciových indexů blízko svých rekordních maxim, svoji stopu zanechávalo i letní prázdninová nižší aktivita akciového trhu kvůli sezónnímu růstu dovolených obchodníků i investorů.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby