Akcie

Akciový trh USA: DJIA, S&P 500 zavřely na svých historicky rekordních maximech, legislativu infrastruktury USA prošel Senátem

Středa 11. srpen 2021 22:48

Wall Street v úterý vzrostl. Oba hlavní akciové indexy Spojených států amerických, Dow Jones Industrial Average a S&P 500 zavíraly na svých historicky rekordních maximech. Akcie hodnoty citlivé na ekonomiku posilovaly s přijetím balíčku infrastruktury USA 1 bil. USD dohodnutého demokraty i republikány horní komorou Kongresu, Senátem.

V úterý hlavní akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) posílil 0,1 % na 4 437 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) vzrostl 0,46 % na 35 265 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) oslabil 0,49 % na 14 788 bodů.  

Se zvýšenou volatilitou trhu po listopadových prezidentských a kongresových volbách se na burzách USA obrat trhu ustálil v silných objemových otáčkách. Úterní objem 8,99 mld. zobchodovaných akcií burz USA zaostal za denním průměrem plné denní obchodní seance posledních 20 obchodních dnů 9,61 mld. zobchodovaných akcií.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby

SFG Investment

Finin group s.r.o. je součástí skupiny SFG holding a.s., proto budete přesměrování na nové webové stránky.

Přejít na nový web