Akcie

Akciový trh USA: Indexy klesly, pandemie oslabila spotřebitelský sentiment a firemní výsledky, plán podpory ekonomiky na vážkách

Středa 29. červenec 2020 18:56

Hlavní akciové indexy Wall Streetu v úterý zavřely se ztrátou s tím, jak se investoři obávali oslabení spotřebitelského sentimentu, finančních výsledků přinášejících zklamání a politického střetu v Kongresu Spojených států amerických nad plánem pomoci kvůli koronaviru.

V úterý akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) oslabil 0,65 % na 3 218 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) oslabil 0,77 % na 26 379 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) odepsal 1,27 % na 10 402 bodů.  

V úterý se podobně jako v minulých dnech na burzách USA zobchodovaly stále velmi silné objemy, 9,28 mld. akcií, nicméně méně, než kolik se zobchodovalo v posledních 20 obchodních dnech v denním průměru plné obchodní seance, tj. 10,56 mld. akcií. To souvisí s uklidněním jarní paniky a akciových výprodejů v souvislosti s koronavirovým šokem spojeným s robustním růstem akciových burz, svoji stopu zanechává i letní prázdninová nižší aktivita akciového trhu kvůli sezónnímu růstu dovolených obchodníků i investorů.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby