Akcie

Akciový trh USA: Naděje státní pomoci ekonomice USA řídily DJIA na historicky rekordní zavírací maximum, rýsují se ale obavy úrokových sazeb

Středa 17. únor 2021 23:48

Hlavní akciový index Spojených států amerických Dow Jones Industrial Average v úterý zapsal své historicky rekordní zavírací maximum. Akcie cyklických sektorů rostly s vyhlídkou další fiskální pomoci k pozvednutí ekonomiky USA z pádu vedeného koronavirem.

V úterý hlavní akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) oslabil 0,06 % na 3 933 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) vzrostl 0,2 % na 31 522 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) odepsal 0,34 % na 14 048 bodů.

Se zvýšenou volatilitou trhu po listopadových prezidentských a kongresových volbách se na burzách USA obrat trhu ustálil v silných objemových otáčkách. Objem 14,89 mld. zobchodovaných akcií v úterý zaostal za denním průměrem plné denní obchodní seance posledních 20 obchodních dnů 15,96 mld. akcií.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby