Akcie

Akciový trh USA: S&P 500 končil ztrátou s patem podpory ekonomiky

Pátek 16. říjen 2020 23:45

Hlavní akciový index Spojených států amerických S&P 500 ve čtvrtek ztratil poté, co vzestup týdenních žádosti o podporu v nezaměstnanosti zintenzivnil obavy ustávajícího ekonomického oživení a vadnoucích nadějí další fiskální pomoci ekonomice před vyvrcholením prezidentských a kongresových voleb 3.11.

Ve čtvrtek akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) ztratil 0,15 % na 3 483 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) klesl 0,07 % na 28 494 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) odepsal 0,47 % na 11 714 bodů.

Ve čtvrtek na burzách USA se obrat trhu 8,1 mld. zobchodovaných akcií  po silných objemech spojených se zářijovou korekcí trhu a s tradiční kvartální expirací opcí a futures kontraktů akcií a jejich indexů vrátil do sfér k svému dlouhodobějšímu nadprůměru. Je to taky méně, než kolik se zobchodovalo v posledních 20 obchodních dnech v denním průměru plné obchodní seance, tj. 9,6 mld. akcií. Zklidnění letního průměru z dlouhodobě silných na nadprůměrné úrovně souviselo s uklidněním jarní paniky a akciových výprodejů v souvislosti s koronavirovým šokem spojeným s robustním růstem akciových burz a s oscilací hlavních akciových indexů blízko svých rekordních maxim, svoji stopu zanechávalo i letní prázdninová nižší aktivita akciového trhu kvůli sezónnímu růstu dovolených obchodníků i investorů.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby