Akcie

Akciový trh USA: S&P 500 oslabil, ale zavřel blízko historicky rekordního maxima

Středa 7. duben 2021 16:19

Hlavní akciový index Spojených států amerických S&P 500 v úterý klesl, zůstal ale blízko svého historicky rekordního zavíracího maxima navyšovaného v řadě obchodních seancí po sobě. Investoři zvažovali silnější makroekonomická data USA vůči nervozitě nadcházející firemní kvartální výsledkové sezóny.

V úterý hlavní akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) ztratil 0,1 % na 4 074 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) klesl 0,29 % na 33 430 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) klesl 0,05 % na 13 698 bodů.

Se zvýšenou volatilitou trhu po listopadových prezidentských a kongresových volbách se na burzách USA obrat trhu ustálil v silných objemových otáčkách, přesto pokračující růst cen akcií se v posledních týdnech projevuje poklesem volatility i zobchodovaných akciových objemů. Objem 9,65 mld. zobchodovaných akcií v úterý zaostal za denním průměrem plné denní obchodní seance posledních 20 obchodních dnů 12,39 mld. zobchodovaných akcií.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby