Akcie

Akciový trh USA: S&P 500 oslabil s obavami firemních a makroekonomických výsledků, státní podpory ekonomice a voleb

Pátek 31. červenec 2020 18:19

Hlavní akciové indexy Spojených států amerických S&P 500 a Dow Jones Industrial Average ve čtvrtek uzavřely níže poté, co makroekonomická data vykreslila znepokojující ekonomický obraz v klíčový den koroporátních výsledků. Vedle toho prezident USA Donald Trump rozjitřil nervozitu investorů zmíněním možnosti odkladu prezidentských voleb USA.

Ve čtvrtek  akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) oslabil 0,38 % na 3 246 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) oslabil 0,85 % na 26 314 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) připsal 0,43 % na 10 588 bodů.  

Ve čtvrtek se podobně jako v minulých dnech na burzách USA zobchodovaly stále velmi silné objemy, 10,1 mld. akcií, nicméně méně, než kolik se zobchodovalo v posledních 20 obchodních dnech v denním průměru plné obchodní seance, tj. 10,47 mld. akcií. To souvisí s uklidněním jarní paniky a akciových výprodejů v souvislosti s koronavirovým šokem spojeným s robustním růstem akciových burz, svoji stopu zanechává i letní prázdninová nižší aktivita akciového trhu kvůli sezónnímu růstu dovolených obchodníků i investorů.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby