Akcie

Akciový trh USA: Silná ekonomická data pozvedla DJIA, S&P 500 na historicky rekordní zavírací maxima

Úterý 6. duben 2021 23:16

Akcie Spojených států amerických v pondělí vzrostly. Hlavní akciové indexy USA Dow Jones Industrial Average a S&P 500 zavřely na svých historicky rekordních maximech. Kolo silných makroekonomických dat nadneslo optimismus investorů otevření ekonomiky a omezený růst výnosů 10-letých státních dluhopisů USA udržel obavy inflace pod kontrolou.

V pondělí hlavní akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) získal 1,44 % na 4 078 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) vzrostl 1,13 % na 33 527 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) vzrostl 1,67 % na 13 706 bodů.

Se zvýšenou volatilitou trhu po listopadových prezidentských a kongresových volbách se na burzách USA obrat trhu ustálil v silných objemových otáčkách, přesto pokračující růst cen akcií se v posledních týdnech projevuje poklesem volatility i zobchodovaných akciových objemů. Objem 10,05 mld. zobchodovaných akcií v pondělí zaostal za denním průměrem plné denní obchodní seance posledních 20 obchodních dnů 12,62 mld. zobchodovaných akcií.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby