Akcie

Akciový trh USA: Smíšená denní závěrka, akcie Applu s novými produkty vzrostly

Středa 11. září 2019 20:58

Hlavní akciový index Spojených států amerických S&P 500 v úterý dokázal růstem v hlavní obchodní seanci komepnzovat předchozí pokles a končil prakticky na pondělní zavírací hodnotě. Růst akcií firem sektoru energie a průmysl kompenzoval pokles akciových titulů odvětví technologie a nemovitosti. Akcie Applu se zveřejněním novinek produktové nabídky zpevnily.

Růst průmyslových akcií vytáhl výše hlavní akciový index USA Dow Jones Industrial Average. Naopak pokles technoloogické části akciového spektra stlačil do ztráty hlavní akciový index USA Nasdaq Composite.

Akcie Applu (AAPL.O) v úterý zpevnily 1,2 %. Trh tak ocenil hlavně zveřejnění nové produktové nabídky vedoucí technologické firmy. Apple např. oznámil, že 1.11. spustí svoji vysílací službu Apple TV+. Zveřejnil rovněž novinky svých nejnovějších iPhonů a hodinek.

V úterý akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) stagnoval na 2 979 bodech, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem Dow Jones Industrial Average (.DJI) získal 0,3 % na 26 909 bodů a akciový index dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) stagnoval na 8 084 bodech.

Své majitele v úterý na burzách USA změnilo 8,05 mld. akcií. V posledních 20 obchodních dnech se v denním průměru plné obchodní seance zobchodovalo 6,86 mld. akcií.

Data obchodních objemů na konci roku 2018 byly zvýšené kvůli říjnovým a prosincovým propadům akciových cen a s tím spojeným růstem volatility. Během podzimní kulminace aktivity akciového trhu 11. října se s výprodejní akciovou vlnou a růstem volatility obchodovalo 11,44 mld. akcií. Pády akciového trhu USA, nadprůměrná obchodní aktivita a volatilita se přenesly i do listopadu a prosince. Růst akciového trhu a návrat důvěry ale letos volatilitu i obchodní objemy poněkud zredukovaly a vrátily k normálu. Letní vyostření obchodních válek USA a Číny ale opět akceleruje pády akciové burzy a tím i volatilitu s obchodními objemy.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby