Akcie

Akciový trh USA: Trh zavřel výše poté, co Fed slíbil další podporu virem potlučené ekonomice

Čtvrtek 30. červenec 2020 20:32

Akcie Spojených států amerických ve středu zavřely výše. Jejich zisk vzrostl poté, co centrální banka USA Federální rezervní systém opakovala slib použít svůj plný arzenál nástrojů k podpoře hospodářství, ale varovala, že výhled bude významně záviset na vývoji viru.

Ve středu akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) posílil 1,24 % na 3 258 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) posílil 0,61 % na 26 540 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) připsal 1,35 % na 10 543 bodů.  

Ve středu se podobně jako v minulých dnech na burzách USA zobchodovaly stále velmi silné objemy, 9,78 mld. akcií, nicméně méně, než kolik se zobchodovalo v posledních 20 obchodních dnech v denním průměru plné obchodní seance, tj. 10,5 mld. akcií. To souvisí s uklidněním jarní paniky a akciových výprodejů v souvislosti s koronavirovým šokem spojeným s robustním růstem akciových burz, svoji stopu zanechává i letní prázdninová nižší aktivita akciového trhu kvůli sezónnímu růstu dovolených obchodníků i investorů.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby