Akcie

Akciový trh USA: Wall Street končil níže tíhou Applu

Pondělí 3. květen 2021 23:28

Wall Street v pátek končil níže. Akcie technologických obrů Amazon.com, Applu, Alphabetu a jiných technologických firem zatížily hlavní akciové indexy USA S&P 500 a Nasdaq Composite vzdor posledním silným kvartálním firemním výsledkovým zprávám.

V pátek hlavní akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) klesl 0,72 % na 4 181 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) klesl 0,54 % na 33 875 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) oslabil 0,85 % na 13 963 bodů.

V týdenním srovnání index S&P 500 přibližně stagnoval, index Dow Jones Industrial Average ztratil 0,5 % a index Nasdaq Composite odepsal 0,4 %. 

Se zvýšenou volatilitou trhu po listopadových prezidentských a kongresových volbách se na burzách USA obrat trhu ustálil v silných objemových otáčkách, přesto pokračující růst cen akcií se v posledních týdnech projevuje poklesem volatility i zobchodovaných akciových objemů. Páteční objem 10,3 mld. zobchodovaných akcií burz USA překonal denní průměr plné denní obchodní seance posledních 20 obchodních dnů 9,8 mld. zobchodovaných akcií.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby