Akcie

Akciový trh USA: Wall Street končil v zisku, rozhovory státní podpory ekonomice pokračují

Pondělí 12. říjen 2020 21:24

Akcie Spojených států amerických v pátek vzrostly. Hlavní akciové indexy USA S&P 500 a Nasdaq Composite registrovaly svoje největší týdenní procentuální růsty od července s tím jak rostl optimismus další federální fiskální pomoci hospodářství.

V pátek akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) získal 0,88 % na 3 477 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) vzrostl 0,57 % na 28 587 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) připsal 1,39 % na 11 580 bodů.

V pátek na burzách USA se obrat trhu 8,92 mld. zobchodovaných akcií  po silných objemech spojených se zářijovou korekcí trhu a s tradiční kvartální expirací opcí a futures kontraktů akcií a jejich indexů vrátil do sfér k svému dlouhodobějšímu nadprůměru. Je to taky méně, než kolik se zobchodovalo v posledních 20 obchodních dnech v denním průměru plné obchodní seance, tj. 9,76 mld. akcií. Zklidnění letního průměru z dlouhodobě silných na nadprůměrné úrovně souviselo s uklidněním jarní paniky a akciových výprodejů v souvislosti s koronavirovým šokem spojeným s robustním růstem akciových burz a s oscilací hlavních akciových indexů blízko svých rekordních maxim, svoji stopu zanechávalo i letní prázdninová nižší aktivita akciového trhu kvůli sezónnímu růstu dovolených obchodníků i investorů.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby