Akcie

Akciový trh USA: Wall Street oslabil poté, co Mnuchin zkalil naděje podpory ekonomiky

Čtvrtek 15. říjen 2020 23:44

Wall Street ve středu končil oslaben. K zemi jej táhl pokles akcií giganta online tržeb Amazon.com a guru softwaru Microsoft. Investoři ztráceli naději, že fiskální podpora ekonomiky USA bude schválena před vyvrcholením prezidentských a kongresových voleb 3.11.

Ve středu akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) ztratil 0,66 % na 3 489 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) klesl 0,58 % na 28 514 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) odepsal 0,8 % na 11 769 bodů.

Ve středu na burzách USA se obrat trhu 8,2 mld. zobchodovaných akcií  po silných objemech spojených se zářijovou korekcí trhu a s tradiční kvartální expirací opcí a futures kontraktů akcií a jejich indexů vrátil do sfér k svému dlouhodobějšímu nadprůměru. Je to taky méně, než kolik se zobchodovalo v posledních 20 obchodních dnech v denním průměru plné obchodní seance, tj. 9,6 mld. akcií. Zklidnění letního průměru z dlouhodobě silných na nadprůměrné úrovně souviselo s uklidněním jarní paniky a akciových výprodejů v souvislosti s koronavirovým šokem spojeným s robustním růstem akciových burz a s oscilací hlavních akciových indexů blízko svých rekordních maxim, svoji stopu zanechávalo i letní prázdninová nižší aktivita akciového trhu kvůli sezónnímu růstu dovolených obchodníků i investorů.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby