Akcie

Akciový trh USA: Wall Street oslabil s opatrností obchodního sporu USA/Čína

Úterý 8. říjen 2019 18:28

Akcie Spojených států amerických v pondělí oslabily. Zprávy obchodní fronty USA a Čínské lidové republiky držely trh v opatrnosti před plánovanými obchodními rozhovory tohoto týdne.

Zpráva, že Čína je více neochotná souhlasit s komplexní obchodní dohodou o kterou usiluje prezident USA Donald Trump zpočátku stlačila sentiment akciového trhu.

Akcie automobilky General Motors (GM.N) v pondělí odepsaly 0,5 % poté, co odborová organizace USA UAW odmítla poslední nabídku automobilky 4-letého kontraktu práce.

V pondělí akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) ztratil 0,5 % na 2 939 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem Dow Jones Industrial Average (.DJI) oslabil 0,6 % na 26 478 bodů a akciový index dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) odepsal 0,3 % na 7 956 bodů.

Své majitele v pondělí na burzách USA změnilo podprůměrných 5,73 mld. akcií. V posledních 20 obchodních dnech se v denním průměru plné obchodní seance zobchodovalo zhruba 7,23 mld. akcií.

Data obchodních objemů na konci roku 2018 byly zvýšené kvůli říjnovým a prosincovým propadům akciových cen a s tím spojeným růstem volatility. Během podzimní kulminace aktivity akciového trhu 11. října se s výprodejní akciovou vlnou a růstem volatility obchodovalo 11,44 mld. akcií. Pády akciového trhu USA, nadprůměrná obchodní aktivita a volatilita se přenesly i do listopadu a prosince. Růst akciového trhu a návrat důvěry ale letos volatilitu i obchodní objemy poněkud zredukovaly a vrátily k normálu. Letní vyostření obchodních válek USA a Číny ale opět akceleruje pády akciové burzy a tím i volatilitu s obchodními objemy.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby