Akcie

Akciový trh USA: Wall Street přitlačily do ztráty firemní výsledky a pandemie, Intel silně klesl

Pondělí 27. červenec 2020 21:18

Wall Street se v pátek stáhl a do víkendu zamířil plošným výprodejem kvůli slabým výsledkům, silnému růstu přípasdů koronaviru a geopolitickým nejistotám.

V pátek akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) oslabilil 0,62 % na 3 216 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) oslabil 0,68 % na 26 470 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) odepsal 0,94 % na 10 363 bodů.  

V pátek se podobně jako v minulých dnech na burzách USA zobchodovaly stále velmi silné objemy, 9,57 mld. akcií, nicméně značně méně, než kolik se zobchodovalo v posledních 20 obchodních dnech v denním průměru plné obchodní seance, tj. 11,04 mld. akcií. To souvisí s uklidněním jarní paniky a akciových výprodejů v souvislosti s koronavirovým šokem spojeným s robustním růstem akciových burz, svoji stopu zanechává i letní prázdninová nižší aktivita akciového trhu kvůli sezónnímu růstu dovolených obchodníků i investorů.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby