Akcie

Akciový trh USA: Wall Street se potopil do ztráty, obavy uzavírek ekonomiky zastínily naděje vakcín

Pátek 20. listopad 2020 6:15

Akcie Spojených států amerických ve středu uzavřely ostře níže po výprodeji v závěru obchodní seance. Investoři zvažovali silně rostoucí infekce COVID-19 a růst uzavírek vůři povzbudivému vývoji vakcín.

Ve středu akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) oslabil 1,16 % na 3 568 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) klesl 1,16 % na 29 438 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) odepsal 0,82 % na 11 802 bodů.

Ve středu  se zvýšenou volatilitou trhu po volbách se na burzách USA obrat trhu ustálil v silných objemových otáčkách. Objem 11,42 mld. zobchodovaných akcií sice značně zaostal za nedávným rekordem od letošního června spojeným s oživením po uzavírání ekonomické aktivity a hluboké hospodářské recesi, kdy burzy překotně mazaly ztráty spojené s jarním koronavirovým šokem v podobě pandemie, 17,35 mld. zobchodovaných akcií. Je to taky o něco více, než kolik se zobchodovalo v posledních 20 obchodních dnech v denním průměru plné obchodní seance, 10,44 mld. akcií.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby