Akcie

Akciový trh USA: Wall Street stagnoval

Úterý 10. září 2019 16:32

Akcie Spojených států amerických v pondělí končily vůči pátku bez větších změn. Růst očekávání expanzivnější monetární politiky centrálních bank světa kompenzovaly ztráty akcií sektorů technologie a zdravotní péče.

Naděje další podpůrné monetární politiky se centrují kolem vystoupení guvernéra Fedu Jeromea Powella. Ten minulý týden potvrdil signál další možné redukce úrokových sazeb.

Akcie farmaceutické firmy Amgen (AMGN.O) v pondělí ztratily 2,6 % a přispěly k poklesu odvětví sektoru zdravotní péče. Pád akcií přišel s pochybnostmi analytiků dat léku firmy rakoviny plic.

V pondělí akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) stagnoval na 2 978 bodech, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem Dow Jones Industrial Average (.DJI) získal 0,1 % na 26 836 bodů a akciový index dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) klesl 0,2 % na 8 087 bodů.

Své majitele v pondělí na burzách USA změnilo 7,42 mld. akcií. V posledních 20 obchodních dnech se v denním průměru plné obchodní seance zobchodovalo 6,77 mld. akcií.

Data obchodních objemů na konci roku 2018 byly zvýšené kvůli říjnovým a prosincovým propadům akciových cen a s tím spojeným růstem volatility. Během podzimní kulminace aktivity akciového trhu 11. října se s výprodejní akciovou vlnou a růstem volatility obchodovalo 11,44 mld. akcií. Pády akciového trhu USA, nadprůměrná obchodní aktivita a volatilita se přenesly i do listopadu a prosince. Růst akciového trhu a návrat důvěry ale letos volatilitu i obchodní objemy poněkud zredukovaly a vrátily k normálu. Letní vyostření obchodních válek USA a Číny ale opět akceleruje pády akciové burzy a tím i volatilitu s obchodními objemy.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby