Akcie

Akciový trh USA: Wall Street vzrostl, Nasdaq zasáhl rekordní maximum, sváteční nákupní sezóna začíná

Pondělí 30. listopad 2020 23:13

Akcie Wall Streetu v pátek vzrostly a hlavní akciový index Spojených států amerických Nasdaq Composite zavřel na svém historicky rekordním maximu ve svátkem zkráceném týdnu. Maloobchodníci odstartovali nákupní sezónu spojenou se svátky na konci roku. Hospitalizace COVID-19 jsou rekordní.

V pátek akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) posílil 0,24 % na 3 638 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) vzrostl 0,13 % na 29 910 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) připsal 0,92 % na 12 206 bodů.

Se zvýšenou volatilitou trhu po volbách se na burzách USA obrat trhu ustálil v silných objemových otáčkách. V pátek ale objem klesl do podprůměru kvůli čtvrtečnímu svátku Dne díkuvzdání. Jednak ve svátek byly trhy zavřeny a obchodníci a investoři čerpali ve větší míře dovolené, jednak bylo páteční obchodování zkráceno. Objem 6,82 mld. zobchodovaných akcií tak zaostal za denním průměrem plné obchodní seance posledních 20 obchodních dnů 11,03 mld. akcií.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby