Akcie

Akciový trh USA: Wall Street zavřel ztrátou se zpožděním zkoušek vakcíny a oslabením nadějí státní podpory ekonomiky

Středa 14. říjen 2020 19:04

Wall Street v úterý ztratil. Pozastavené zkoušky vakcíny Covid-19 a stále nenaplněná dohoda státní pomoci ekonomice USA oslabují sentiment s tím odstartovala firemní výsledková sezóna třetího kvartálu.

V úterý akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) ztratil 0,63 % na 3 512 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) klesl 0,55 % na 28 680 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) odepsal 0,1 % na 11 864 bodů.

V úterý na burzách USA se obrat trhu 8,5 mld. zobchodovaných akcií  po silných objemech spojených se zářijovou korekcí trhu a s tradiční kvartální expirací opcí a futures kontraktů akcií a jejich indexů vrátil do sfér k svému dlouhodobějšímu nadprůměru. Je to taky méně, než kolik se zobchodovalo v posledních 20 obchodních dnech v denním průměru plné obchodní seance, tj. 9,72 mld. akcií. Zklidnění letního průměru z dlouhodobě silných na nadprůměrné úrovně souviselo s uklidněním jarní paniky a akciových výprodejů v souvislosti s koronavirovým šokem spojeným s robustním růstem akciových burz a s oscilací hlavních akciových indexů blízko svých rekordních maxim, svoji stopu zanechávalo i letní prázdninová nižší aktivita akciového trhu kvůli sezónnímu růstu dovolených obchodníků i investorů.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby