Akcie

Akciový trh USA: Zpomalující růst inflace pozvedl DJIA, S&P 500 k svým historicky rekordním maximům

Čtvrtek 12. srpen 2021 22:03

Hlavní akciové indexy Spojených států amerických Dow Jones Industrial Average a S&P 500 ve středu zavíraly na svých historicky rekordních úrovních. Data ukázala, že silný růst inflace USA tohoto roku by mohl kulminovat. Akcie firem sektorů spojených s ekonomickým růstem posilovaly v patách za přijetím velkého návrhu zákona investic infrastruktury 1 bil. USD dohodnutého oběma hlavní stranami, demokraty a republikány, horní komorou Kongresu Senátem.

Ve středu hlavní akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) posílil 0,25 % na 4 448 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) vzrostl 0,62 % na 35 485 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) oslabil 0,16 % na 14 765 bodů.  

Se zvýšenou volatilitou trhu po listopadových prezidentských a kongresových volbách se na burzách USA obrat trhu ustálil v silných objemových otáčkách. Středeční objem 8,62 mld. zobchodovaných akcií burz USA zaostal za denním průměrem plné denní obchodní seance posledních 20 obchodních dnů 9,55 mld. zobchodovaných akcií.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby