Akcie

Makroekonomické události eurozóna: Prezidentka ECB Lagardeová volá po globální spolupráci a návrat USA do WTO a WHO

Pátek 20. listopad 2020 6:16

Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová řekla, že mezinárodní spolupráce v globálních otázkách je nyní důležitější než kdy předtím. V řešení některých globálních otázek, které nemají hranice by dle prezidentky pomohlo, kdyby Spojené státy americké se vrátily do Světové obchodní organizace a Světové zdravotní organizace a byly vůdcem dle očekávání od největší ekonomiky světa.

Eurozóna: Interview prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagardeové pro The New York Times

Rozbor, důležité události
: Prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagardeová řekla, že mezinárodní spolupráce v globálních otázkách je nyní důležitější než kdy předtím. V řešení některých globálních otázek, které nemají hranice by dle prezidentky pomohlo, kdyby Spojené státy americké ve Světové obchodní organizaci a Světové zdravotní organizaci byly vůdcem dle očekávání od největší ekonomiky světa. Donald Trump, současný prezident USA je odpůrcem multilateralismu a podařilo se mu zemi vyvést z některých společenství a dohod. 

Hodnocení, dopad na výhled monetární politiky
: Lagardeová nezmínila ekonomický vývoj ani monetární politiku. Tu nicméně signalizuje posílit vzhledem k 2. vlně pandemie koronaviru.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby