Akcie

Makroekonomické události USA: Index ekonomické aktivity Fedu Philadelphia v červenci klesl méně, než se čekalo, aktivita roste nadále solidně

Pondělí 27. červenec 2020 21:19

Index ek. aktivity Fed Philadelphia v červenci klesl na 24,1 bodů z 27,5 bodů v červnu, trh čekal jeho větší pokles na 20,0 bodů. Růst ekonomické aktivity dle průmyslových firem regionu Philadelphia z června sice v červenci poněkud klesl, avšak méně než čekal a zůstal solidní. Výhled ekonomické aktivity průmyslových firem regionu Philadelphia v červenci vůči červnu silně klesl ovšem z velmi silných úrovní a přes pokles zůstal solidní. Očekávání ekonomického oživení ve druhém pololetí tak sice  vůči červnu oslabila s tím, že průmyslové firmy regionu Philadelphia na začátku roku 2021 počítají se solidním růstem ekonomické aktivity. Obecně a celkově, data podobně jako zpráva ekonomické aktivity regionu New Yorku ukazuje její razantní zlepšení z dubnového dna propadů, zastavení jejích poklesů a přechod do solidního růstu. Ekonomický výhled pro druhé pololetí roku 2020 se citelně zlepšil vůči začátku jara, potvrzuje do zbytku roku a začátek roku příštího ekonomické oživení a solidní růst ekonomické aktivity.

USA: Index současné obecné ekonomické aktivity Fed Philadelphia (7 2020, body):

Skutečnost
:     24,1
Očekávání
:      20,0
Předchozí
:       27,5

Rozbor
: Růst ekonomické aktivity dle průmyslových firem regionu Philadelphia z června sice v červenci poněkud klesl, avšak méně než čekal a zůstal solidní. Jiná data aktivity průmyslových firem za červenec vůči červnu ukázala pokračování ekonomického oživení. Růst nových zakázek s posílením vůči červnu zůstal solidní. Zaměstnanost v červnu drobně klesla, v červenci pak solidně rostla.

Výhled pro druhé pololetí
: Index očekávané ekonomické aktivity v červenci klesl na 36,0 z 66,3 bodů v červnu. Výhled ekonomické aktivity průmyslových firem regionu Philadelphia v červenci vůči červnu silně klesl ovšem z velmi silných úrovní a přes pokles zůstal solidní. Očekávání ekonomického oživení ve druhém pololetí tak sice  vůči červnu oslabila s tím, že průmyslové firmy regionu Philadelphia na začátku roku 2021 počítají se solidním růstem ekonomické aktivity. 

Z pohledu průmyslových firem regionu, podobné hodnocení meziměsíčního vývoje společnosti vidí pro nové zakázky. Nejistoty spojené s dalším nejistým vývojem pandemie koronaviru a s tím vzniklou hospodářskou slabostí způsobenou i uzavírkami ekonomické aktivity tlumí  zaměstnanost a investice a jejich výhled pro konec roku, přesto jejich výhled se vůči červnu zlepšil a je pro začátek roku 2021 solidní.

Hodnocení
: Obecně a celkově, data podobně jako zpráva ekonomické aktivity regionu New Yorku ukazuje její razantní zlepšení z dubnového dna propadů, zastavení jejích poklesů a přechod do solidního růstu. Ekonomický výhled pro druhé pololetí roku 2020 se citelně zlepšil vůči začátku jara, potvrzuje do zbytku roku a začátek roku příštího ekonomické oživení a solidní růst ekonomické aktivity.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby