Akcie

Makroekonomické události USA: Index ekonomické aktivity Fedu Philadelphie v únoru klesl méně, než se čekalo, její růst i očekávání zůstávají solidní

Čtvrtek 18. únor 2021 22:37

Růst ekonomické aktivity dle průmyslových firem regionu Philadelphia v únoru k lednu klesl méně, než se čekalo, její růst i očekávání zůstávají solidní. Index ek. aktivity Fedu Philadelphia v únoru klesl na 23,1 bodů z 26,5 bodů v lednu, méně než čekal trh, který vyhlížel pokles jen na 20,0 bodů. Obecně a celkově, zpráva potvrzuje razantní zlepšení z dubnového dna propadů, zastavení jejích poklesů a přechod do solidního růstu, byť se v listopadu a prosinci tento růst přibrzdil. Půlroční výhled ekonomické aktivity průmyslových firem regionu Philadelphia vůči lednu značně klesl, přesto indikuje pro druhé pololetí 2021 solidní růst ekonomické aktivity a tím i pokračování ekonomického oživení.

USA: Index současné obecné ekonomické aktivity Fed Philadelphia (2 2021, body):

Skutečnost
:   23,1
Očekávání
:    20,0
Předchozí
:     26,5

Rozbor
: Růst ekonomické aktivity dle průmyslových firem regionu Philadelphia v únoru k lednu klesl méně, než se čekalo, její růst i očekávání zůstávají solidní. V rámci průmyslových firem regionu Philadelphia vůči lednu růsty nových a nevyřízených zakázek, dodacích termínů zpomalily podobně jako růst čelní ekonomické aktivity, naopak růst zaměstnanosti meziměsíčně vzrostl. Růsty všech veličin zůstaly solidní. 

Půlroční výhled ekonomické aktivity průmyslových firem regionu Philadelphia vůči lednu značně klesl, přesto indikuje pro druhé pololetí 2021 solidní růst ekonomické aktivity a tím i pokračování ekonomického oživení. V rámci průmyslových firem regionu Philadelphia se podobně jako pro růst čelní ekonomické aktivitu vůči lednu očekávání pro růst nových zakázek a investic značně snížilo, pro růst zaměstnanosti jen mírně, přesto výhledy indikují pro druhé pololetí 2021 jejich solidní růsty a tím i pokračování ekonomického oživení.

Hodnocení
: Růst ekonomické aktivity dle průmyslových firem regionu Philadelphia v únoru k lednu klesl méně, než se čekalo, její růst i očekávání zůstávají solidní. Obecně a celkově, zpráva potvrzuje razantní zlepšení z dubnového dna propadů, zastavení jejích poklesů a přechod do solidního růstu, byť se v listopadu a prosinci tento růst přibrzdil. Půlroční výhled ekonomické aktivity průmyslových firem regionu Philadelphia vůči lednu značně klesl, přesto indikuje pro druhé pololetí 2021 solidní růst ekonomické aktivity a tím i pokračování ekonomického oživení.

Dopad na trhy
: Data jsou pohledem očekávání trhu i svou silou dobrá pro akcie a dolar a nepříznivá pro zlato a dluhopisy. Po nich dolar k euru vzrostl 0,2 %, hlavní akciový index americké burzy S&P 500 slábnul 0,6 % a zlato oslabilo 0,8 %.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby