Akcie

Očekávané makroekonomické události eurozóna: Indexy ZEW v září dle trhu ukáží drobný pokles očekávání a ústup extrémní slabosti současné situace

Pondělí 14. září 2020 20:51

Indexy ZEW sentimentu současné ekonomické situace a ekonomických očekávání (9 2020, 15.9.) je hlavní makroekonomickou událostí týdne eurozóny. Vůči srpnu se očekávání podle trhu mírně sníží, současnost bude nadále hodnocena velmi slabně, ale již ne tak extrémně jako v srpnu.

Indexy ZEW sentimentu současné ekonomické situace a ekonomických očekávání (9 2020, 15.9.): Vůči srpnu se očekávání podle trhu mírně sníží, současnost bude nadále hodnocena velmi slabně, ale již ne tak extrémně jako v srpnu. Sentiment očekávání ale i velmi slabé současné ekonomické situace bude pod zátěží obnovení růstu nákazy koronaviru, sporů obchodní dohody odchodu Spojeného království Velké Británie a Severníhi Irska z Evropské unie UK a EU a s nejistotami oživení světové ekonomiky a s tím souvisejícího nestabilního, nejednoznačného a pouze dílčího oživení ekonomiky Evropy. Data hlavně kvůli slabosti současné situace (očekávání zlepšení je vázáno relačně k současnosti a jeho momentální slabosti) jsou dobrá pro dluhopisy, nepříznivá pro akcie a euro.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby