Zpravodajství

Zpráv celkem: 8

Firemní výsledková sezóna USA: BlackRock hlásí silnější zisk než se čekalo, růst aktiv (1Q 2018)

Největší světový manažer aktiv BlackRock navýšil v prvním čtvrtletí zisk s růstem kapitálu svých aktiv i přes poklesy akciového a dluhopisového trhu. Upravený zisk na akcii dosáhl 6,7 USD ve srovnání s očekáváním 6,39 USD.
12. 4. 2018 21:06

Mezinárodní obchod: Prezident ECB Draghi říká, že cla nemají pro eurozónu velký efekt, obává se odvet

Prezident ECB při svém vystoupení na akci ECB pro studenty ve Frankurtu řekl, že přímý efekt obchodních cel oznámených USA a Čínou na ekonomiku eurozóny je malý, ale cla mohou oslabit důvěru investorů a vyvolat odvetu.
11. 4. 2018 16:38

Rusko: Podle OBSE ruské prezidentské volby postrádaly skutečnou volbu a v řadě případů regulérnost

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) v pondělí krátce po nedělních ruských prezidentských volbách v hodnocení regulérnosti voleb uvedla, že nebyla žádná reálná volba v těchto volbách.
20. 3. 2018 19:42

Brexit: Scénáře dohody EU a UK, která se začíná rýsovat

EU a Velká Británie pod taktovkou Brexitu ladí rozvodovou dohodu s nejasnostmi. Vedle tzv. Měkkého Brexitu hrozí i Tvrdý Brexit či Neřízený Brexit. Podoba dohody rozhodne o škodách hlavně pro UK. S blížícím se summitem Evropské rady se dohoda rýsuje.
16. 3. 2018 18:28

Světová ekonomika: Svět čeká dobrý růstový rok s politickými a obchodními riziky

Globální ekonomika expanduje s příznivým efektem pro akcie, ale s rostoucí politickou nejistotou a nebezpečím obchodních válek po zavedení importních tarifů USA na ocel a hliníkové produkty zpomalení růstu může přijít brzo.
16. 3. 2018 17:52

Měny: Podle Goldman Sachs bude slabost dolaru pokračovat i letos, riziko obchodní války je malé

Americká investiční banka Goldman Sachs včera uvedla, že nadále čeká pokračování plošnou slabost dolaru a naopak růst měn rozvíjejících se zemí v roce 2018 v prostředí obav investorů z eskalace obchodních tlaků.
15. 3. 2018 13:40

Akciové trhy USA: Ceny akcií ve středu klesaly s nejistotou odvolání ministra zahraničí USA a cly

Hlavní akciové indexy USA v úterý oslabily s odvoláním ministra zahraničí USA Rexe Tillersona a s perspektivou dalších dovozních cel na čínské zboží. Ceny akcií slábly bez ohledu na sektory.
14. 3. 2018 12:18

Brexit: Francie trvá na omezení přístupu bank UK na trh EU

Ministr hospodářství Francie Bruno le Maire potvrdil během vyjednávání podmínek Brexit restriktivní postoj Francie vůči bankovnímu sektoru Velké Británie. Plán Spojeného království dohody volného obchodu finančních služeb Francie nepodporuje.
6. 3. 2018 16:36