Akcie

Akciový trh USA: S&P 500, DJIA zavřely na svých historicky rekordních maximech, silná data zaměstnanosti podpořila cyklické akcie

Pondělí 9. srpen 2021 22:40

Hlavní akciové indexy Spojených států amerických S&P 500 a Dow Jones Industrial Average v pátek zavíraly na svých historicky rekordních maximech po nad očekávání silné červencové zprávě zaměstnanosti USA. Investoři se zbavovali obav koronavirové varianty delta postihující ekonomické oživení.

V pátek hlavní akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) posílil 0,17 % na 4 437 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) vzrostl 0,41 % na 35 209 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) oslabil 0,4 % na 14 836 bodů.  

Se zvýšenou volatilitou trhu po listopadových prezidentských a kongresových volbách se na burzách USA obrat trhu ustálil v silných objemových otáčkách. Páteční objem 8,65 mld. zobchodovaných akcií burz USA zaostal za denním průměrem plné denní obchodní seance posledních 20 obchodních dnů 9,63 mld. zobchodovaných akcií.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby

SFG Investment

Finin group s.r.o. je součástí skupiny SFG holding a.s., proto budete přesměrování na nové webové stránky.

Přejít na nový web