Akcie

Akciový trh USA: Wall Street zavřel plošně se ziskem se zprávami firemních obchodů a nadějemi vakcíny

Úterý 15. září 2020 21:18

Akcie Spojených států amerických v pondělí končily ostře výše s tím jak signály pokroku vývoje vakcíny nemoci Covid-19 a proud firemních obchodů miliard dolarů pozvedly optimismus investorů.

V pondělí akciový index širšího trhu S&P 500 (.SPX) získal 1,27 % na 3 384 bodů, hlavní akciový index blue-chips největších a nejvýznamnějších firem USA Dow Jones Industrial Average (.DJI) vzrostl 1,18 % na 27 993 bodů a hlavní akciový index USA dominantně technologických akcií Nasdaq Composite (.IXIC) připsal 1,87 % na 11 057 bodů.

V pondělí na burzách USA se ochlazení prudké korekce předchozího raketového růstu akciového trhu promítlo zobchodováním výrazně méně silných objemů, než v předchozích dnech resp. než v jarním pádu akciového trhu v důsledku koronavirového šoku, 8,72 mld. akcií. To je méně, než kolik se zobchodovalo v posledních 20 obchodních dnech v denním průměru plné obchodní seance, tj. 9,28 mld. akcií. Zklidnění letního průměru z dlouhodobě silných na nadprůměrné úrovně souviselo s uklidněním jarní paniky a akciových výprodejů v souvislosti s koronavirovým šokem spojeným s robustním růstem akciových burz a s oscilací hlavních akciových indexů blízko svých rekordních maxim, svoji stopu zanechávalo i letní prázdninová nižší aktivita akciového trhu kvůli sezónnímu růstu dovolených obchodníků i investorů.

Chcete dostávat nejnovější informace?

Stačí zadat váš e-mail a následně potvrdit souhlas.

Naše produkty a služby